BLACHY TRAPEZOWE

Blachy trapezowe charakteryzują się wytrzymałością, sztywnością konstrukcji i ekonomicznością zastosowania.

Zastosowanie:

  • krycie dachów
  • krycie elewacji
  • jako element konstrukcji

Blachy trapezowe to ekonomiczny materiał do krycia dachów i elewacji.

Szeroki wybór profili – od wysokości 6 mm do 160 mm – oraz rodzajów blachy (ocynkowane, powlekane) pozwala na różnorodne zastosowanie ich na dachach i elewacjach, bramach i ogrodzeniach oraz konstrukcjach nośnych w budownictwie indywidualnym i przemysłowym.

Blachę trapezową o niskim profilu można stosować do krycia powierzchni elewacyjnych (T6 – T60) i dachowych (T14 – T60) domów jednorodzinnych, garaży oraz małych obiektów handlowych. Natomiast wyższe profile, z uwagi na swoją wytrzymałość, znajdują zastosowanie na dachach o dużych rozpiętościach i w konstrukcjach nośnych. Najwyższe z profili (T50 – T160) wykorzystywane są przy budowie dużych obiektów przemysłowych, handlowych i usługowych. Te najwyższe (T135 – T160) stosuje się w konstrukcjach nośnych, o znacznych rozpiętościach (dachy płaskie izolowane o dużych powierzchniach) i do wykonywania stropów.

Blachy trapezowe produkowane są z blachy stalowej ocynkowanej, alucynkowej i powlekanej lub aluminiowej powlekanej (blachy w grubościach od 0,50 do 1,50 mm).

W celu poprawienia właściwości akustycznych obiektu, w którym stosowane są profil trapezowe możliwe jest ich perforacja. W załączonych przekrojach pokazane są propozycje perforacji dla danego profilu.

Profile o wysokim przetłoczeniu są elementami konstrukcyjnymi i z uwagi na swoją wysoką wytrzymałość stosowane są na dachach o dużych rozpiętościach. W ofercie produkcyjnej firmy znajdują się blachy trapezowe T50, T55, T60, T92, T135, T150, T160 o bardzo wysokich parametrach wytrzymałościowych z tego powodu też wykorzystywane są przy budowie dużych obiektów przemysłowych i handlowych. Blachy te mogą być stosowane w konstrukcjach nośnych o dużych rozpiętościach oraz do wykonywania stropów. Na wytrzymałość profili trapezowych duże znaczenie ma nie tylko wysokość przetłoczenia, grubość zastosowanej blachy, ale również rozstaw podpór, co powinien szczegółowo określać projekt. Pomocą przy projektowaniu i montażu blach trapezowych są tabele obciążeń oraz instrukcje montażu opracowane przez naszą firmę.

Opracowane dla profili trapezowych tablice dopuszczalnych nośności ułatwiają projektowanie, gdyż unika się pracochłonnego obliczania efektywnych charakterystyk geometrycznych cienkościennych wyrobów o złożonych kształtach.

W celu przyspieszenia prac projektowych powstał również program komputerowy pozwalający bardzo szybko dobrać odpowiedni profil blachy trapezowej oraz jego grubość podając obciążenie obliczeniowe, charakterystyczne, rozpiętość przęseł, układ przęseł, kryterium ugięcia i szerokości podpór.

 

Blachy trapezowe

pruszunski_logo

+Dowiedz się więcej…

Blachy trapezowe

budmat_logo

+Dowiedz się więcej…