FALISTE PŁYTY BITUMICZNE „ONDULINE”

ONDULINE ® CLASSIC to lekka, mocna płyta falista stosowana jako pokrycie dachowe lub ścienne. Materiał ten uzyskuje się w procesie nasycania (pod wpływem wysokich ciśnień i temperatur) włókien organicznych bitumem.
Płyta ONDULINE ® CLASSIC jest odporna na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Nie przepuszcza wody jest odporna na grzyby i chemikalia. Nie rdzewieje i nie gnije, nie kruszy się oraz tłumi dźwięki. Jest odporna na wstrząsy i łatwa w transporcie. Bezpieczna dla środowiska, nie zawiera azbestu.
Materiał jest lekki i wyjątkowo łatwy w obróbce i montażu. Płyty mogą być przycinane i mocowane bez używania specjalnych narzędzi, wystarczą jedynie młotek, gwoździe i ręczna piła.

Montaż płyt ONDULINE ® CLASSIC nie wymaga żadnych dodatkowych kwalifikacji, dlatego doskonale nadaje się do wykorzystania w systemie „zrób to sam”.

Płyta ONDULINE ® CLASSIC to obecnie najbardziej uniwersalny i ekonomiczny materiał służący jako pokrycie dachowe dostępne na rynku polskim.

 

 

 

Kolorystyka:

Płyty dostępne są w czterech harmonizujących z otoczeniem kolorach: czerwonym, brązowym, zielonym i czarnym.

 

Zalety:

– lekkie, elastyczne pokrycie

–  łatwe do samodzielnego montażu

– naturalne i ekologiczne surowce

–  bezpieczna dla zdrowia i środowiska (nie zawiera azbestu)

–  nie wymaga konserwacji

–  odporna na korozję

–  15-letnia gwarancja na piśmie

–  posiada CE (deklaracja zgodności nr. F-02-102 Z DNIA 01.02. 2008)

 

Dane techniczne:

Długość:  2000 mm
Szerokość:  950 mm
Grubość:  3,0 mm
Wysokość fali:  38 mm
Szerokość fali:  95 mm
Ciężar m²:  3,5 kg
Ciężar płyty:  6,5 kg

Do płyty dostępne są akcesoria systemowe np. gąsiory , specjalistyczne gwoździe,  itp.

Zastosowanie:

Płyta ONDULINE ® CLASSIC jest stosowana jako pokrycie budynków mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, obiektów rolniczych, domków letniskowych oraz obiektów użyteczności publicznej jak: szkoły szpitale, kościoły i hale sportowe.

Ze względu na uniwersalność, płyta Onduline ® nadaje się do pokrywania nie tylko tradycyjnych dachów jedno- lub dwuspadowych, można ją również stosować w rozwiązaniach specjalistycznych:

Pokrycia zakrzywione płyta ONDULINE ® CLASSIC może być montowana na dachach o promieniu krzywizny od 5 do 9 m, dostosowując się do ich kształtu.

Tanie pokrycie starego dachu, którego usunięcie nie jest ekonomiczne. Płyty można zamontować na starych dachach pokrytych papą, płytą azbestowo-cementową lub blachą.

Podkład pod dachówki ceramiczne i betonowe.

Pokrycie ścian.


Zobacz też wideo montażowe: